Nie od dziś wiadomo, że w pracy fizycznej liczy się ogólna tężyzna fizyczna oraz spryt i zapał do pracy. Do prostych czynności manualnych pracodawcy nie potrzebują wysoko wykształconych pracowników, którzy z dyplomem magistra boją się ubrudzić sobie ręce. Okazuje się, że ludzie po szkołach zawodowych, technikach czy nawet bez matury, jeśli tylko chcą, mogą znaleźć dobrze płatną pracę, warunek jest jeden, nie można bać się ciężko pracować.

Możliwy kierunek

Gdzie szukać pracy, jeśli nie możemy pochwalić się dyplomem uczelni wyższej? W ostatnich latach, dobrze płatne zatrudnienie można znaleźć w branży transportowej, jako pracownik magazynu, a jeśli wykażemy odpowiednią ilość zapału i chęci do pracy, być może uda się wspiąć wyżej po szczeblach kariery. Przeglądając oferty pracy w transporcie, bardzo szybko można się zorientować, że pracodawcy są bardzo elastyczni, jeśli chodzi o profil kandydata. Oczywiście są stanowiska, które wymagają specjalnych uprawnień, albo certyfikatów, jednak początkujący magazynier musi odznaczać się solidnością, a także powinien mieć zaświadczenie o niekaralności, gdyż pracodawcy niechętnie zatrudniają osoby, które były lub są skazane wyrokiem sądu o kradzież mienia. Trudno się temu dziwić, gdyż taki pracownik, na co dzień będzie miał do czynienia z różnymi towarami, które mogłyby okazać się dla niego ciekawym łupem. Kiedy kandydat zostanie zatrudniony, a po okresie próbnym „spodoba” się pracodawcy, pewne jest, że zostanie przedstawiona mu umowa na czas nieokreślony, zwykle z kwotą wyższą niż poprzednia, a więc, na jakie pieniądze może liczyć? Jak pokazują statystyki, osoba, która zaczyna pracę w magazynie, może liczyć na zarobki w wysokości od 1800 zł do 2500 zł netto, oczywiście wszystko zależy od konkretnej branży, wielkości firmy, a czasem lokalizacji. Okazuje się, że firmy z kapitałem zachodnim, są w stanie płacić więcej niż te rodzime, a nawet oferują szerokie możliwości bezpłatnych szkoleń dla najlepszych pracowników.

Czytelna ścieżka rozwoju

Sama ścieżka kariery nie jest może szeroka, ale za to bardzo czytelna. Przepis na wspięcie się po szczeblach kariery jest bardzo prosty, otóż im pracownik ma więcej doświadczenia, przebytych kursów oraz uprawnień, może liczyć na wyższe stanowisko pracy. Zatem początkujący pracownik zaczynając od stanowiska młodszego magazyniera może wraz z kolejnymi przepracowanymi latami, liczyć na stanowisko kierownika magazynu. Okazuje się, że pracownicy, którzy mają ok 8 lat doświadczenia w branży, stosowne uprawnienia, a także odznaczają się zdolnościami przywódczymi, mogą ubiegać się o stanowisko kierownika magazynu i liczyć na zarobki w wysokości od 4000 zł do 6000 zł netto. Oczywiście podobnie jak w przypadku magazyniera, również tutaj wszystko zależy od konkretnej firmy, w której się pracuje. Oferty pracy z branży transportowej można znaleźć tutaj.