JakZostać.info » O serwisie

O serwisie


Witamy w serwisie Jak zostać … ?

W serwisie znajdziesz porady biznesowe, zawodowe i życiowe.

Jeśli nie wiesz kim chciałbyś zostać w przyszłości, a może chcesz się przebranżowić – dobrze trafiłeś. Jeśli szukasz porady życiowej, JakZostać to również dobre miejsce.

Sens tego serwisu, to dać ludziom źródło potrzebnych informacji na temat różnych zawodów, biznesów i innych tematów. Skąd pomysł na taki serwis? Z życia oczywiście. Sami kiedyś nie wiedzieliśmy co chcemy robić w życiu. W liceum, potem na studiach nadal nie było jasne w którą stronę pójść. Kiedy się zdecydowaliśmy to pozostała niepewność czy wybór był dobry. Właśnie dlatego powstał ten serwis, aby każdy mógł się dowiedzieć wcześniej, co może go czekać w danej branży, czy w danym zawodzie.

W dalszej części życia serwisu lista kategorii została rozszerzona o porady życiowe – na wszelkie tematy.

Artykuły piszemy szukając informacji w sieci, jak również korzystamy z pomocy specjalistów z danych branż, aby artykuły były rzeczowe i fachowe. Ale najbardziej liczymy na samych czytelników, którzy mogą rejestrować się w serwisie i samemu pisać artykuły. Aby treści w serwisie były prawdziwe, rzeczowe i fachowe, każdy artykuł jest moderowany. Jeśli chcesz napisać artykuł, przejdź niżej do „dla autorów” i dowiedz się, jak to zrobić.

Wiarygodność treści w serwisie

Aby dać użytkownikom możliwość oceny, wyrażania swoich opinii na temat artykułów (ich wartości merytorycznej i wiarygodności) serwis został wyposażony w moduły pozwalające na łatwe komentowanie artykułów. Równie ważnym narzędziem jest możliwość oceny każdego artykułu poprzez plusowanie lub minusowanie. Zachęcamy do oceniania artykułów, ponieważ da to możliwość wyłonienia najlepszych. Wiemy, że komentarz może być równie wartościowy jak sam artykuł, dlatego też istnieje możliwość oceniania komentarzy!

Wyniki ocen są na każdej stronie serwisu po lewej w panelu:

Najlepiej oceniane artykuły i komentarze

W panelu tym znajdują się najczęściej oceniane artykuły i komentarze.

Wiarygodność użytkowników i autorów

Nasz serwis jest otwarty dla wszystkich i wszystkich z chęcią witamy. W celu dostarczania ciekawych informacji serwis ma wbudowany system punktacji użytkowników. Dzięki zdobywaniu punktów użytkownicy serwisu osiągają kolejne etapy. Oto one:

 • Nowy użytkownik – od 0 pkt.
 • Początkujący – od 100 pkt.
 • Znawca – od 250 pkt.
 • Ekspert – od 500 pkt.

Zdobywanie punktów odbywa się poprzez pisanie artykułów i komentowanie.

 • 1 artykuł – 15 pkt.
 • 1 komentarz – 2 pkt.

Informacje o autorze znajdują się pod każdym postem, np.:

Autor: cenneporadyzyciowe
Liczba punktów: 60
Tytuł: Nowy użytkownik

Dla autorów – regulamin publikowania artykułów w JakZostac.info

Informacja dla piszących w serwisie

Jeśli chcesz napisać artykuł/poradę – prosimy, śmiało! Pisz o czymkolwiek, jednak musi być to artykuł fachowy i rzetelny!

 1. Pisz artykuł fachowy i rzeczowy. Każdy artykuł przechodzi moderację, więc staraj się pisać poprawnie stylistycznie i gramatycznie.
 2. Artykuł musi zawierać przynajmniej jedną grafikę.
 3. Staraj się tworzyć listy w artykule, aby był czytelny. Wykorzystuj możliwie dużo elementów formatowania tekstu.
 4. Wypełniaj pola tagów.
 5. Koniecznie wybierz odpowiednią kategorię. Jeśli dana kategoria nie istnieje, napisz do administracji (jakzostac[at]gmail.com), a my tę kategorię utworzymy. Nie wolno dodawać artykułów do kategorii domyślnej.
 6. Nie życzymy sobie spamu, precli, ani artykułów pseudo fachowych. Będziemy wyrzucać nie fachowe artykuły, jak również użytkowników je publikujących.
 7. Linki: W artykule można umieścić jeden link, jeśli prowadzi on do strony mającej związek z artykułem i jeśli niesie on wartość merytoryczną dla artykułu i użytkowników. Inaczej mówiąc, jeśli artykuł nie pokrywa całej tematyki, lub jeśli na stronie do której prowadzi link, jest coś ciekawego na dany temat – to można wstawić odnośnik na końcu artykułu w formie np.: „Więcej przeczytasz na www.jakzostac.info„, „Artykuł napisany przez eksperta z firmy Nazwa Firmy„, „Tutaj znajdziesz więcej Porad biznesowych„, itp.
 8. Linki: Odnośniki osadzone w sposób nienaturalny jak np.: Pizza Warszawa, Ekskluzywny fryzjer Łódź, Pozycjonowanie Wrocław, Detektyw Sieradz itd. zostaną usunięte lub zostanie do nich dodany atrybut rel=”nofollow”. Jeśli artykuł będzie interesujący, to administracja serwisu opublikuje artykuł, ale bez linka, lub z linkiem rel=”nofollow”!
 9. Po wstępie (200-400 znaków) użyj znacznika „more”.
 10. Pisząc artykuł pamiętaj o powyższych zasadach. Nie trać czasu na próby oszukiwania i omijania zasad regulaminu.
 11. Jeśli chcesz pozyskać wartościowy odnośnik, to musisz się wysilić. Administracja serwisu pracuje nad serwisem, aby artykuły na nim publikowane były najwyższej jakości. Jeśli opublikujesz artykuł, to masz pewność, że inne artykuły sąsiadujące, również będą wysokiej jakości. 
 12. Uwaga! Artykuły, które nie spełniają wymogów publikacji w JakZostac.info, zostają zapisane jako szkic: a)Minimalna długość posta (w znakach): 2200, b) Maksymalna ilość linków w poście: 1, c) Maksymalna długość tytułu (w znakach): 75, d) Minimalna ilość wybranych kategorii: 1, e) Maksymalna ilość wybranych kategorii: 3, f) Minimalna ilość podanych tagów: 1, g) Maksymalna ilość podanych tagów: 5,
 13. Jeśli artykuł zostanie porzucony i nie poprawiony, zostanie usunięty po 30 dniach.

Administracja serwisu będzie informować o istotnych zmianach w regulaminie na stronie głównej.

Jeśli pojawią się pytania, czekamy na kontakt.

Pozdrawiamy,

zespół JakZostac.info

Dodaj komentarz