Mężczyźni a moda

Mężczyźni nie interesują się modą? To zdecydowanie stereotyp. Panowie nie tylko poświęcają jej wiele uwagi, ale także kreują nowe trendy, doradzają, piszą o niej. Co więcej, stają się coraz bardziej wymagający wobec odzieży i dodatków, które wybierają.

Świat mody męskiej

Istniał od zawsze, tak jak od zawsze panowie musieli się w coś ubierać. Dzisiaj jednak można wyraźnie zauważyć, że świat ten żyje, zmienia się i prężnie rozwija. Największe domy mody z sezonu na sezon przygotowują nowe kolekcje dla panów, a butiki niemal pękają w szwach od kreacji skierowanych do mężczyzn.

Rola mężczyzn w branży mody

Wielu mężczyzn zajmuje się dziś modą. Od światowej sławy projektantów mody po sprzedawców w odzieżowych butikach. Panowie coraz częściej pełnią także funkcję stylistów i doradców, którzy pomagają innym w odnalezieniu stylu i ubrań odpowiednich dla ich figury i osobowości. Mężczyźni w świecie mody to także blogerzy śledzący i poddający krytyce nowoczesne trendy, ale i fotografowie czy fryzjerzy. Nie zapominajmy także o samych modelach. Modeling to zajęcie wielu mężczyzn, którzy pojawiają się zarówno na wybiegach, jak i na okładkach czasopism czy bilbordach.

Moda na modę

Wzrost zainteresowania tym, jak się wygląda, spowodowały także liczne programy modowe, które mają na celu poprawić czyjś wygląd, odświeżyć garderobę. Zarówno prowadzący, jak i osoby chętne do metamorfozy, to bardzo często mężczyźni – jedni potrzebują pomocy w dziedzinie mody, drudzy potrafią jej udzielić. Moda w mediach to także telewizyjne show, gdzie ludzie ze świat mody poszukują nowych potencjalnych twarzy – kandydatów na modeli.

Co na to przeciętny mężczyzna

Coraz więcej panów przyznaje, ze zwraca uwagę na to, jak wygada i co na siebie wkłada. Panowie poświęcają więcej czasu na wybór właściwych ubrań, śledzą obowiązujące trendy, chętniej również korzystają z usług doradców w sklepach czy profesjonalnych stylistów. Pamiętajmy, że moda to nie tylko odzież. To także dodatki, np. biżuteria, czy fryzura. I tutaj widać wzrastające zainteresowanie panów właściwym uzupełnieniem swojego wyglądu.

Trendy na rozpoczynający się właśnie sezon jesień-zima 2014/2015 poznaliśmy już wiosną –wtedy też na wybiegach pojawiły się nowe kolekcje. Niektórzy mężczyźni z pewnością już dawno się z nimi zapoznali, jednak to właśnie teraz rozpoczyna się czas największych zakupów i uzupełniania garderoby zimowej o odpowiednie elementy – niektóre z nich znajdziecie w tym miejscu. Jeżeli nie wiemy, co będzie na nas dobrze leżało, nie bójmy się skorzystać z pomocy sprzedawców, którzy, w większości przypadków, będą potrafili zaproponować nam ubrania skrojone na naszą miarę.

Komentarze

Komentarz

Hania007